Edmonton ztratil v závěru utkání naději na body

Pomalu ale jistě končí základní část a týmy kolem osmého místa bojují o každý bod aby ještě zachránili sezónu. Pro „olejáře“ má každý bod cenu zlata a o další dva přišli v dnešním utkání s Montrealem Canadiens, kteří až v závěru utkání utrhli výsledek na svou stranu. Hlavním strůjcem vítězství „Habs“ byl brankář Carey Price, který několikrát podržel svůj tým na vodou.

„Je to světový brankář,“ řekl Jordan Eberle. „Předvedl úžasné zákroky a hlavně v době, kdy to jeho tým nejvíce potřeboval.“

Úvod utkání patřil hostům, kteří si sice nevytvořili příliš vyložených šancí ale jejich patnáct střeleckých pokusů oproti šesti střelám Oilers ukázali jakým směrem se bude utkání ubírat. Obrovskou pochvalu opět musíme směřovat na adresu Cama Talbota, který si byl opět jistý ve své práci.

První změna ve skóre přišla až v čase 24:17. V posledních utkáních jde vidět, že Milan Lucic se vrací do své staré formy a důkazem toho byla jeho gólová akce. Po skvělé práci tělem se dokázal odpoutat od obránce“Habs“ Alexeje Emelina a tvrdou střelou zápěstím prostřelil mezi betony Price, 1-0.

V půlce utkání byli stále Montreal aktivnější, když na střeli dominovali 21-12. Přesto stále „olejáři“ drželi vedení na body a dokonce mohli po šancích Nugenta-Hopkinse a Maroona navýšit své vedení.

Do poslední třetiny hosté vlétli jako uragán. Hráči Edmontonu nevěděli kam první skočit a forčeking, který byl snad vytažení až na modrou čáru Oilers dělal „olejářům“ neskutečné problémy. „Oni narušili několikrát založení našeho útoku,“ řekl Todd McLellan. „Hráli strašně jednoduše a to byl asi recept na naši hru.“

Šest minut do konce utkání zbývalo, když Canadiens načali svůj obrat v utkání. Vyrovnávající branku zařídil Paul Byron, který se po šikovném prostrčení objevil sám před Talbotem,1-1. Aby toho nebylo málo tak hned za 69 vteřin se prosadil Max Pacioretty. Kapitán Montrealu při nahození před branku trefil nohu Oscara Klefboma, který změnil dráhu puku, 1-2. „Je to těžké,“ řekl Milan Lucic. “ Myslím si, že jsme měli nějaké šance na navýšení skóre ale Price svůj tým podržel. Cam nás taky dlouho držel ve hře ale občas to tak chodí.“

Po druhé brance šlo vidět na hráčích Oilers, že už těžko něco udělají s výsledkem. Montreal ještě dvakrát kosmeticky upravili výsledek, když Edmonton odvolal Talbota z branky.  .

Ruku na srdce Montreal byl po většině utkání lepším týmem ale ztratit utkání v posledních minutách vždy zabolí. Bohužel nic jiného nezbývá, než v dalším utkání s Dallasem zabrat, protože situace kolem postupu do play off začíná být velmi zajímavá.

Edmonton – Montreal 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

25. Lucic, 54. Byron, 55. Pacioretty, 59. Byron, 60. Pacioretty