Edmonton jde do čela Pacifické divize

Edmonton předvedl další solidní výkon, který je vytáhl na čelo Pacifické divize. Po boji o čelo divize s Ducks si „olejáři“ připsali 97 bodů, což je nejvíce od sezóny 1987/88. Ofenzívu opět táhlo nejnebezpečnější duo v NHL Connor McDavid – Leon Draisaitl, kteří byli u všech branek Oilers.

„Bylo to  velké vítězství, „ řekl Connor McDavid. “ Bojovali jsme po celé utkání. Náš přistup nás dovedl k vítězství.“

Domácí celek začal utkání ve velkém stylu a po několika povedených akcích mohli nejednou skórovat. Přesto se muselo čekat na první branku až do dvacáté minuty, když Patrick Maroon předvedl pohlednou kličku a zpětnou přihrávku z poza branky oslovil McDavida, který prostřelil Johna Gibsona, 1-0. Třetina byla ukončena pokřikem na adresu kapitána Oilers „MVP“.

Druhé dějství bylo ze strany hostů o poznaní lepší, když ve 24. minutě využil přesilovku kapitán Ducks Ryan Getzlaf. Přesné oslabení domácích trvalo sedm sekund, protože po vyhraném buly putoval puk na hůl Getzlafa, který příklepem vymetl pravý roh branky Talbota, 1-1.

Do poslední dvacetiminutovky se šlo za nerozhodného stavu ale s výsledkem mohli víc udělat domácí Oilers.

Střelecky třetí třetinu ovládl Edmonton 12-4, ale na vítězství v normální hrací době to nestačilo. Nakonec utkání museli zachraňovat až v posledních minutách. V čase 48:53 využil Anaheim další přesilovku po vyloučení Ryana Nugenta-Hopkinse, který zbytečně sekl po hokejce Getzlafa. Do listiny střelců se zapsal Patrick Eaves, 1-2.

Výsledek zachránil dvě minuty před koncem utkání Milan Lucic. Hráč přezdívaný „Looch“ dorazil v přesilové hře střelu Leona Draisaitla, 2-2. „Myslím si, že tam bylo více možností skórovat ale já jsem stal na správném místě,“ řekl Milan Lucic. Musíme podotknout, že před vyrovnávající  brankou předcházelo několik šancí Ducks ale Cam Talbot držel svůj tým nad vodou.

Rozhodnutí přišlo v prodloužení. Vše začalo u Ryana Getzlafa, který při snaze vytvořit šanci pro svůj tým podklouzl a tím dal šanci do protiútoku Oilers. Jak se ve zvyku vše měl na starost Connor McDavid, kterému sekundoval Draisaitl. Právě Německý centr si najel tak, aby mohl okamžitě pálit, 3-2. „Viděl jsem Connora jak ujíždí, tak jsem se snažil najet tak abych mohl střílet,“ řekl Leon Draisaitl. “ Musím uznat, že je těžké držet krok s Connorem (dodal s úsměvem).“

Cam Talbot si připsal své 40 vítězství a vyrovnal rekord Granta Fuhra, kterému se něco podobného povedlo v sezóně 1987/88. „Kdykoliv je vaše jméno poblíž jména Granta Fuhra, tak to je neuvěřitelné,“ řekl Cam Talbot. „Tyto výhry jsou důkaz toho, jakyýtým v kabině máme a jak jsme tvrdě pracovali po celou sezónu.“

Další utkání čeká Oilers na ledě Kings, kde se Edmonton pokusí udržet čelo Pacifické divize.