«

»

Říj 05 2017

Connorova ONE MAN SHOW! Oilers vstoupili do sezony výhrou

První rána kapitána. Connor McDavid se stal ústřední postavou úvodního utkání proti Flames. Nejenže si připsal první gól sezony, ale on dokonce obstaral všechny a hattrickem ukázal, že letos bude ještě lepší než loni. Je to ale pouze první utkání z dvaaosmdesáti. Pokud to ale půjde takhle dál, můžeme naplnit roli favorita západní konference, do které nás pasovali novináři.

Před utkáním bylo vidět na fanoušcích velké natěšení a nadšení. Hala bouřila, a postupně byli představováni všichni hráči domácích jeden po jednom. Letos mají všichni velká očekávání, v areně byla cítit atmosféra vítězů, teď jen to proměnit na atmosféru šampionů.

Zápas od počátku vypadal jako hra kočky s myší. Oilers svého soka přehrávali, střelecky byli aktivnější, a nakonec svého soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Ukázkovou souhru pak ukázala první lajna, a McDavid zakončil pohotově naservírovaný puk přímo za Mikea Smitha. Spojení McDavida a Draisaitla se přece jen jeví jako nejlepší řešení. Ti dva si přesně rozumí, a svou souhru z přípravy potvrdili i v prvním přípravném duelu. Podpořeno důslednou obrannou a ledově klidným Camem Talbotem, suma sumárum kompaktní úspěšný tým, který bude těžkým oříškem pro soupeře. Je to ale jen a jen první zápas.

Co je nejvíce pozitivní na tomto utkání, je to, že vlastně nedošlo k žádnému velkému vzrušení pro fanouška Oilers. Calgary se do ničeho vážnějšího nedostalo, a tak se z toho stalo jakési rutinní utkání. Ačkoliv podle skore to tak nevypadá, nejeden fanoušek měl celý zápas pocit, že prostě ani prohrát nejde. Nejvíce se zřejmě projevila individuální síla Oilers. Konkrétně kapitán domácích ukázal v čem je jeho síla, a šel každému příkladem. V týmu hostí se vlastně nikdo z lídrů nedokázal prosadit individuálně, a nakopnout tak svůj tým. Právě individuální síla McDavida je jeden z hlavních rozdílů mezi oběma týmy. Hráči jako Gaudreau nebo Monahan zatím jsou velmi nadprůměrní hráči, nikoliv však špičkoví. Ještě jim chybí dozrát na hokejový olymp. Možná proto tým Flames angažoval Jardu Jágra, protože od něj se mají mladí kluci co učit.

Abych shrnul dnešní utkání, tak je to zasloužená výhra. Čisté konto si naše obrana určitě zasloužila, a je to jen dobře pro sebevědomí hráčů. Co si budeme namlouvat, Andrej Sekera citelně chybí. Takže hráči jako Benning nebo Nurse můžou větší porcí minut nabýt cenné zkušenosti, a stát se ještě lepšími. Obzvlášť první jmenovaný má talent hrát ve druhém obranném páru, jen je potřeba podávat konzistentní výkony, a drát se více do ofenzivy. Více odvahy, více tahu na branku, více energie. Každopádně, dva body jsou doma a další utkání nás čeká 8.10. ve 4:00 proti Canucks. Pokud předvedeme stejný výkon, o výsledek strach nemám.

EDMONTON OILERS – Calgary Flames   3:0 (1:0,0:0,2:0)

12. McDavid (Draisaitl, Maroon), 49. McDavid, 60. McDavid (Draisaitl, Lucic)

 

Hráč utkání: Connor McDavid

Celkem jednoznačně. Hattrickem rozhodl celé utkání, a táhl svůj tým jako správný kapitán. Obdivuhodná byla jeho rychlost. Několikrát se svým typickým zrychlením podél mantinelu dostal až před Mikea Smitha. Obzvlášť jeho druhý gól byla absolutní paráda. Jako by byl ještě rychlejší než loni.