«

»

Led 29 2018

Oilers se v úvodu příští sezony představí v Evropě!

Před časem se každoročně jednalo o tradiční zahájení zámořské NHL, později výlety klubů na starý kontinent ustaly a nyní se tento trend pomalu začíná vracet na scénu. Gary Bettman během víkendového utkání hvězd v Tampě oficiálně oznámil, že NHL na začátku příští sezony zavítá stejně jako loni do Švédska a po sedmi letech se vrátí také do Finska.

Zatímco ve Švédském království se představí Edmonton Oilers a New Jersey Devils, do země tísíce jezer zavítají kluby Florida Panthers a Winnipeg Jets. Příliš podrobností zatím známo není, jisté je pouze to, že mezi Oilers a Devils se bude jednat o říjnové otevírací utkání sezony, zatímco Panthers se s Jets střetnou až v listopadu během rozehraného ročníku. Součástí evropského programu budou také dvě přípravná střetnutí. Oilers zavítají do Německa a Devils do sousedního Švýcarska. Výběr těchto dvou destinací je pro oba kluby celkem logický. Za Naftaře nastupuje současná největší hvězda německého hokeje Leon Draisaitl a za dres Devils obléká historicky první švýcarská jednička draftu (2017) Nico Hischier.

„Budeme hrát v Německu proti tamnímu klubu, konkrétní místo konání ještě není jisté,“ řekl deníku Edmonton Sun výkonný ředitel Oilers Bob Nicholson. Největším favoritem na konání tohoto duelu je Kolín nad Rýnem. Město se slavnou gotickou katedrálou je Draisaitlovým rodištěm, zdejší klub hokejistu vychoval, navíc je zde k dispozici moderní Lanxess Arena s kapacitou 18 000 diváků. „Jsme rádi, že pokračujeme s našimi zahraničními návštěvami. Nelze rozvíjet naši mezinárodní strategii bez těchto akcí,“ dodal komisionář NHL Gary Bettman.

Ve švédské metropoli Stockholmu se sehrály loni dvě utkání mezi Coloradem Avalanche a Ottawou Senators. Na podzim letošního roku tak NHL zavítá do Švédska se svými duely základní části již pošesté. NHL zde svůj produkt představila již v letech 2008 – 2011. V kádru Oilers v současné době figurují švédští obránci Adam Larsson a Oscar Klefbom.

S nadsázkou by se dalo říci, že evropští fanoušci Edmontonu nikdy neměli klub svého srdce blíže. Pochopitelně sobotní informace spustila myšlenkové pochody všech členů naší redakce a pohráváme si i s myšlenkou vypravit se za svými Oilers hromadně. Pochopitelně je vše velmi čerstvé, takže nic bližšího zatím nikdo netušíme. Ostatně i samotná NHL bude itinerář svých evropských vyslanců teprve ladit. Každopádně například renomovaná cestovní kancelář Czech sport travel mi již nyní potvrdila, že počítá s organizováním zájezdů na tato utkání a to i na přátelské zápasy v Neměcku a ve Švýcarsku. Vypadá to tedy, že podzim bude pro tuzemské fanoušky Edmontonu velmi zajímavý.