Oilers v neděli od 4:00 SEČ absolvují poslední utkání ze svého mini tripu po Kalifornii. Po porážkách na ledě Los Angeles a Anaheimu se Naftaři pokusí exportovat nějaké body alespoň ze San Jose. Vzhledem k tomu, že manko na poslední postupové místo do play off narostlo na propastných 14 bodů, budou svěřenci Todda McLellana bojovat především o čest svou a svých fanoušků.

Výsledky a herní projev současného Edmontonu je opravdu veličina hodná zkoumání renomovanými vědci. Tým, který na svém ledě smázne nejlepší tým soutěže Tampu 6:2, prohraje následné dvě utkání s přímými konkurenty v boji o postup do lepších pater tabulky Západní konference. Jakoby Naftaři zapnuli své motory jen, když se jim zrovna chce. Dokázat si, že můžou porážet ty nejlepší a pak se zase rychle vrátit do svého úsporného módu. Centrifuga ve vídeňském Prátru je oproti letošním výsledkům Oilers jen mírným polechtáním v podbřišku. V současné době snad více než kdy jindy závisí výsledky Edmontonu na formě Connora McDavida, potažmo jeho dvojčete Leona Draisaitla. Ostatní útočníci Oilers jakoby snad hráli svou miniligu, jejíž hlavní metou je vymýšlet další a další způsoby jak nedat branku. Zkuste se zeptat Milana Lucice jak zní kotouč orazítkovaný o brankovou konstrukci a je dost dobře možné, že se zastavíte až v Calgary.

Dnešní utkání je druhým měřením sil z celkových čtyř vzájemných zápasů, které na oba týmy v letošní sezoně čekají. 18. prosince Oilers porazili Sharks na domácím ledě 5:3. Další utkání se odehraje 27. února znovu v San Jose a 14. března se oba soupeři naposledy v sezoně střetnou v Edmontonu.

V utkání s Anaheimem během hry odstoupili kvůli zranění Drake Caggiula a Andrej Sekera. „Oba s nějvětší pravděpodobností do zápasu v San Jose nezasáhnou,“ sdělil k jejich aktuálnímu zdravotnímu stavu hlavní trenér Oilers Todd McLellan. Přestože se Edmontonu v letošní sezoně poměrně daří proti přímým konkurentům z Pacifické divize (10 výher, 4 porážky), nachází se momentálně s 50 body až na její šesté příčce. San Jose sice nyní okupuje poslední přímou postupovou příčku v Pacifické divizi, ovšem situace v Západní konferenci je tak vyrovnaná, že ještě desátý Anaheim má shodný počet bodů. Žraloci naposledy doma nestačili na největší překvapení ročníku Las Vegas, kterým podlehli 3:5.

Zajímavosti:

Connor McDavid už dokázal bodovat v pěti utkáních v řadě (7 gólů a 4 asistence). V posledních deseti zápasech pak posbíral 17 kanadských bodů (8 gólů a 9 asistencí).

Pokud Oilers vedou po dvou třetinách, mají stoprocentní bilanci (13-0-0). Když Edmonton otevře v utkání skóre má bilanci 14-4-2. Jakmile ovšem otevře účet zápasu soupeř, vykazují Naftaři silně negativní čísla 9-22-2.

Pokud Sharks vedou po dvou třetinách, je rovněž velmi pravděpodobné, že na konci oslaví vítězství. Jejich bilance je v tomto případě 20-0-1. Pokud ovšem Žraloci po dvou třetinách prohrávají, je jejich konečný součet markantně horší 4-14-2.

Na obou stranách by se dnes v brankovištích měli objevit náhradníci Aaron Dell, respektive Al Montoya. Co se zranění týče, tak v dresu Oilers do hry nezasáhnou již zmínění Andrej Sekera a Drake Caggiula a rovněž dlouhodobě zraněný Ryan Nugent-Hopkins. Sharks nebudou moci v dnešním zápase využít služeb Joela Warda a Joe Thorntona.

Tip redaktora:

Tipovat na výsledky Oilers je skutečně v letošní sezoně jedna velká loterie. Hoďme si tedy kostkou. Hodnoty 1-3 znamenají výhru Sharks, čísla 4 – 5 naopak favorizují Edmonton. Ale vážně – myslím si, že pokud se k dvojici McDavid – Draisiatl přidají také další renomovaní útočníci s ropnou kapkou na hrudi, nemuselo by být vítězství hostů tak nereálnou představou. Velmi bude rovněž záležet na vstupu edmontonských do utkání – viz. statistiky rozebrané v textu výše. Osobně se tedy domnívám, že pokud nebudou Oilers po první třetině prohrávat o více než jednu branku, jsou schopni si nějaký ten bodík ze slunné Kalifornie do Alberty odvézt.