«

»

Úno 18 2018

Dnes s Coloradem to bude už jen o čest

Včerejší zápas s Arizonou jen a jen ukázal, v jakém svrabu momentálně hokejisté Edmontonu jsou. Narozdíl od svého soka, jakoby Oilers už ani nechtěli vyhrávat. Aktuální série zní šest proher. Njehorší z celé NHL. Už i Coyotes jsou pomalu v dohledu, a není tak nereálné při formě obou týmů, skončit poslední v celé konferenci, potažmo celé NHL. To už snad ani pro fanoušky není k pláči. Po minulé sezoně dost tvrdá facka.

V dnešním zápase nás čeká Colorado, které po minulé tragické sezoně, letos zabralo. A i když Avalanche pomalu ale jistě dochází dech, tak pořád jsou brány do play off na dohled. Právě proto budou v této organizaci dnes očekávat dva body za výhru. A papírově by to pro Avalanche mělo být jednoduché. První střetnutí sezony vyhráli Avalanche 3:4p. Dobrá zpráva pro domácí je taktéž fakt, že se po zranění vrací Nathan McKinnon. Tato jednička z roku 2013 letos prožívá nejlepší sezonu kariéry. Vedle něj taky září Mikko Rantanen. Začínal trochu v ústraní hlavních mladých finských hvězd Laineho, Barkova nebo Aha , ale nyní se zdá, že by mohl být tou největší finskou hvězdou. Po minulé sezoně, co se valila na GM Joe Sakica kritika, to vypadá, že Colorado vykročilo tou správnou cestou.

Kráčí tou správnou cestou i Edmonton? Těžko říct, jestli minulá sezona byla anomálie, a to na co má tento tým, se ukazuje letos v plné kráse. A nebo prostě letos je to sezona blbec? Může změnit tak diametrálně svou tvář tým, který loni těsně přišel o finále konference, a kdy jedinou velkou změnou byl trade loni nevýrazného Eberleho? Něco se dělá dlouhodobě blbě. Je asi zbytečné na někoho házet vinu, ale je potřeba začít dělat věci jinak. Potřebujeme vytvořit silné, stabilní jádro týmu, kolem kterého se začne lepit tým šampionů. Jediní, na kom to stavět lze, je duo Draisaitl-McDavid. A to stále nechápu, proč nehrají spolu. McDavid si to opravdu nemá s kým dát, a je to jen mrhání jeho geniality. Chybí nám čistokrevný střelec, což snad vyřeší letošní draft, kde tajně doufám ve Filipa Zadinu. Pokud bude osud chtít z nás udělat nejnenáviděnější mužstvo NHL, tak možná získáme Dahlina. Obránce, Střelec a Brankář. To je to, co nám chybí. Nad Klefbomem jsem už docela zlomil hůl. Moc nevěřím, že by se měl stát top bekem, a to i přes jeho nízký věk. Nebylo by na škodu ho šikovně vytradovat. Rozhodně bych pro zbytek sezony zkusil Ethana Beara, který je dle mě dost podceňovaný, a může se krásně předvést. Co se může stát tak hrozného? Co se týče brankáře, tam to prostě taky dlouhodobě nevidím s Talbotem jako jedničkou. Měl by rozhodně příští rok dostat šanci Miroslav Svoboda, a klidně bych se nebál angažovat nějakého brankáře z Evropy. Třeba Pavla Francouze? Se střelcem to bude těžké, každý tým si ho hlídá jako oko v hlavě. Nicméně je složité předvídat další vývoj Jesseho. Neočekávám, že by někdo jiný probudil sniperské schopnosti ze stávajícího kádru. Každopádně je pozitivní, že se rozjel v juniorce Ostap Safin, který pravidelně boduje a střílí dost branek. Že by příjemné překvapení, se kterým se zrovna moc nepočítalo? Suma Sumárum, je nad čím se zamyslet. Situace je víc než vážná, a za poslední roky žádný progres. Většinou říkám, dejte trenérovi tři roky, ať ukáže co umí. A dokázal McLellan,že umí?

Zápas v Pepsi Center startuje od 21:00 SEČ.