«

»

Čvn 22 2018

Preview: Draft 2018

Během psaní tohoto článku tweetnul Ryan Rishaug z televizní stanice TSN zprávu o tom, že Peter Chiarelli, generální manažer Oilers, se stále snaží vyměnit „náš“ desátý výběr v prvním kole vstupního draftu, jehož první kolo se už dnes v noci rozběhne v Dallasu. A jako slovo vyjadřující urputnost této snahy o výměnu komentátor z Edmontonu zvolil slovo „agresivní“. 

 

Když porovnáme výsledky draftů s výsledky trejdů, které během svého tříletého manažerování u Oilers  „Pistol Pete“ stihl provést, je nad slunce jasné, že ponechání desátého výběru může znít přeci jen jako větší sázka na jistotu. A právě proto Vám přinášíme představení některých mladíků, kteří by se v noci z dneška na zítřek mohli stát potenciálními přírůstky Edmontonu Oilers a přidat se k dalším hráčům, kteří budou vybráni v prvním kole.

 

Noah Dobson

Obránce, pravák

QMJHL,  67 zápasů:  17-52-69

Kanadský bek, který se svými 190ti centimetry a 80ti kily patří mezi nejkomplexnější obránce letošního draftu. Svoji zatím poslední sezónu u Titans v QMJHL zakončil s 69 body v 67 zápasech.  Sám sebe prohlásil za připraveného na NHL. Ve skoutských profilech nejčastěji okupuje 5. místo, takže není vysoká pravděpodobnost, že skončí v Edmontonu.

 

Ty Smith

Obránce, levák

WHL, 69 zápasů:  14-59-73

Opět obránce, opět pochází z Kanady, tentokrát ale levák a při svých 180ti centimetrech a 80ti kilogramech je jedním z nejméně urostlých „high end“  obránců tohoto draftu. Spoluhráč nám známého Kailera Yamamota ze Spokane Chiefs měl letos silnou sezonu, v 69ti zápasech posbíral 73 kanadských bodů za 14 gólů a 59 nahrávek. Mezi jeho největší přednosti patří hokejové IQ, výborné bruslení a schopnost řízení přesilových her. Do karet nám nehraje pouze to, že hůl drží na levé straně, kde máme na tomto postu tak trochu přetlak.

 

Evan Bouchard

Obránce, pravák

OHL, 67 zápasů: 25-62-87

Kanaďan měřící 188 centimetrů a važící téměř 90 kg splňuje vše, co Oilers aktuálně potřebují. Urostlý pravý obránce, který často střílí, vymýšlí chytré nahrávky, řídí přesilovky a hraje fyzický hokej. Ideální kombinace, především když se podíváte do statistik a zjistíte, že v 67 zápasech nasbíral 87 kanadských bodů za 25 gólů a 62 asistencí.

 

Oliver Wahlstrom

Pravé křídlo, pravák

USHL, USDP, 88 zápasů: 70-69-139

Křídelník pro první dvě lajny, je druhá největší slabina současných Oilers. Rodák z Yarmouthu má jak švédské, tak americké občanství a je prakticky perfektní dílek do edmontonské skládačky. Měří 186 centimetrů a váží 94 kilogramů. Patří mezi nejlepší ofenzivní hráče tohoto draftu,  jeho smysl pro skórování se často označuje jako senzační. Mezi jeho další přednosti patří rychlost, vytváření gólových příležitostí a neskutečné sebevědomí. Ve většině predraftových seznamů je řazen na páté místo, ale draft může dopadnout jakkoliv.

 

Adam Boqvist

Pravý obránce, pravák

SHL, SuperElit, 40 zápasů: 14-11-25

Černý kůň tohoto draftu, o tomhle švédském fešákovi se Rasmus Dahlin vyjádřil následovně: „ Je neuvěřitelný, na ladě si dělá, co chce“. Měří 183 centimetrů a váží pouze 75 kilogramů.  Na ledě je ale  až neskutečně rychlý, vytváří gólové přihrávky, střílí branky, řídí přesilové hry. Co se týče ofenzivní části hry, nemá se prakticky kde zlepšovat.  Potřeboval by zapracovat na své defenzivní hře, ale to prakticky všichni obránci v jeho věku. Dále bude muset strávit ještě hodně času v posilovně. Je to vyšší risk, ale o to větší potencionální výhra.