«

»

Srp 20 2018

Oilers uzavřeli zkušební kontrakt s Upshallem

Generální manažer Oilers Peter Charelli neustále ladí podobu svého mužstva pro nadcházející ročník NHL. Jak se spekulovalo již nějakou dobu, nabídl zkušební PTO kontrakt kanadskému útočníkovi Scottiemu Upshallovi.

Rodák z Alberty, konkrétně z Fort McMurray, strávil poslední tři sezony v St. Louis Blues. V loňském ročníku odehrál 63 zápasů, v kterých si na své konto připsal 19 kanadských bodů. Většinu času byl členem čtvrté útočné formace Bluesmanů, kde nastupoval mimo jiné i s Kylem Brodziakem, dalším čerstvým přírůstkem do kádru Oilers. V této chvíli lze těžko předjímat, jakým přínosem by angažování brzy 35ti letého hokejisty mohlo být, ovšem díky zkušebního kontraktu se vlastně pro Oilers nejedná o téměř žádné riziko. Pokud se bude Upshall v přípravném kempu jevit v dobrém světle, může mu Edmonton nabídnout levnou jednoroční smlouvu.

Upshall v posledních třech sezonách vykazoval u času stráveného na ledě hodnotu těsně pod 11 minut na zápas. Bývalý kanadský reprezentant je velmi cenným hráčem pro oslabení, v St. Louis byli pouze tři hokejisté, kteří při oslabeních trávili na ledě více času než on. Oilers tak mají nyní k dispozici na tuto herní situaci kromě Upshalla také Kyle Brodziaka, Tobiase Riedera, Ryana Nugenta – Hopkinse, Ryana Stroma a Zacka Kassiana, což by mohlo znamenat, že na hru v oslabení už nebude muset být využíván Connor McDavid.

Dalším důvodem pro angažování Upshalla může být i fakt, že si generální manažer Chiarelli připravuje půdu pro případný trejd s jiným klubem, který by do Edmontonu přivedl tolik potřebnou náhradu za zraněného Andreje Sekeru. Pokud by chtěl Chiarelli obchodovat s hráči jako Caggiula nebo Kassian, Upshall by mohl okamžitě zaujmout na soupisce jejich místo.

Vzhledem k ušetřeným prostředkům, které se klubu naskytly díky možnosti zapsání štědře placeného obránce Sekery na listinu dlouhodobě zraněných hráčů lze počítat i s tím, že Upshall nebude pravděpodobně posledním veteránem, jenž dostane v tréninkovém kempu Oilers příležitost. Minimálně dvěma zkušeným bekům pravděpodobně bude PTO kontrakt ze strany Chiarelliho nabídnut také.