«

»

Zář 07 2018

Oilers chystají oslavy 40 let od vstupu do NHL

Během nadcházející sezony si hokejový klub Edmonton Oilers připomene 40 let od svého vstupu na pódia NHL. Cílit by Naftaři měli především na nejslavnější momenty ze své bohaté historie a velký důraz budou klást také na jedinečný vztah mezi klubem a jeho loajální fanouškovskou základnou.

Oslavy oficiálně odstartuje 15. září Fan Day v Rogers Place. Na tuto akci budou mít všichni příznivci ropné kapky vstup zdarma. Zabavit by se tu měli fanoušci všech věkových kategorií, otestovat si budou moci své hokejové dovednosti, setkají se s klubovým maskotem rysem Hunterem a k vidění budou některé vzácné artefakty z historie klubu. Mezi ně budou patřit například dresy z různých historických období, fanouškům se budou podepisovat legendy Grant Fuhr a Glenn Anderson. „Fanoušci Oilers jsou vášniví a mají opravdu jedinečný vztah ke svému milovanému týmu,“ řekl generální ředitel Oilers Entertainment Group a viceprezident klubu Bob Nicholson. „Oilers existují kvůli fanouškům a tento výjimečný milník je stejně tak jejich oslavou, jako oslavou samotného klubu“.

Zmíněný Fan Day bude také první příležitostí pro fanoušky vidět speciální retro dres pro sezonu 2018/2019, kterým se Edmonton alespoň na chvíli vrátí ke své tradiční barevné kombinaci s převládající královskou modrou barvou. Tento ikonický trikot obléknou hráči Oilers ve 4 utkáních nadcházející sezony, a sice v pondělí 29. listopadu v duelu s Los Angeles, 9. prosince v derby s Calgary Flames, dále 31. prosince  v zápase s Winnipegem a konečně 7. března proti Vancouveru. Uvedená čtveřice zápasů pochopitelně nebyla zvolena náhodně, jedná se totiž o utkání s tradičními rivaly Oilers z bývalé Smythovy divize. Dres jako takový není oficiálně klasifikován jako třetí alternativní uniforma, tudíž i proto bude během sezony k vidění pouze v tomto omezeném počtu zápasů.

Naftaři budou současně celou sezonu nosit na rameni svých dresů také speciální výroční nášivku, znázorňující pět dosud získaných Stanley Cupů a zároveň šest čísel bývalých hráčů Oilers, kteří se po skončení aktivní kariéry stali členy Síně slávy. Konkrétně se jedná o čísla 99 (Wayne Gretzky), 17 (Jari Kurri), 7 (Paul Coffey), 31 (Grant Fuhr), 11 (Mark Messier) a 9 (Glenn Anderson). Číslo 3 Ala Hamiltona v tomto výčtu zahrnuto není, důvodem je pravděpodobně skutečnost, že největší slávu Hamilton prožil ještě v době působení Oilers ve WHA.