Zack Kassian upgrade 1.2

1297797123217_originalJe to pomalu rok co se objevila informace, že zkušený generální manažer Peter Chiarelli získal z Montrealu Canadiens tvrďáka Zacka Kassiana. Bývalý GM Bostonu Bruins obětoval nechtěného brankáře Bena Scrivense, který od začátku sezóny nastupoval na farmě, protože přednost dostala dvojice Talbot-Nilsson. V ten okamžik to byla výměna dvou hráčů z farmy, kteří nemají místo ve svých týmech.

Zack Kassian dostal nálepku nechtěného hráče hned po svém příchodu do Montrealu a to hned ze dvou důvodů. Ten první byl, že šéf Canadiens Marc Bergevin kvůli jeho zisku obětoval miláčka publika a kabiny Brandona Prusta. Tato skutečnost by nebyla až tak zásadní problém ale druhý důvod byl o poznání problematičtější, protože vedení klubu zjistilo po autonehodě Kassiana , že má problémy s alkoholem. Okamžitě po této informaci mu byla pozastavena činnost bez nároku na plat. Dokonce musel projít programem prevence užívání návykových látek. Jednou větou můžeme říct, že štace Kassiana v Montrealu dřív skončila než začala, protože neodehrál za Canadiens jediné utkání.

Po příchodu Kassiana do Edmontonu většina lidi netušila jak se bude vyvíjet situace kolem rodáka z Kanadského Windsoru, protože zkrotit nevyspravitelnou osobnost je vždy složité. Dokonce samotný Peter Chiarelli po výměně nechtěl předvídat jak to vše dopadne. „Je to hráč, který nám ve své nejlepší formě může pomoct. Měl problémy, ale teď je motivovaný vše napravit, tak uvidíme jak se s tím popere.“ Trenér Oilers Todd McLellan od prvního okamžiku stál za Kassianem a podpořil ho těmito slovy. „Jsme tu proto, abychom ho podporovali. Pokud se dokáže vrátit do NHL a vydrží v ní, tak ho čeká skvěla kariéra a mi na něho budeme velmi hrdí.“ 

Urostlé křídlo po pár utkáních na farmě dostalo příležitost u Oilers, kde od první minuty Kassian ukázal, že je odhodlán udělat vše aby ukázal, že Edmonton neudělal chybu. Po několika utkáních, kdy se dostal do herního tempa to byl opět ten starý Zack Kassian, který se Vám dokáže dostat pod kůži svým důrazem a věčným pošťuchováním. Nakonec pětadvacetiletý útočník odehrál 36 utkání, ve kterých zaznamenal osm bodů za tři branky a pět asistencí. Samozřejmě nejvíce exceloval ve sbíraní trestných minut, když se jeho číslo zastavilo na metě 114. Tento počet stačil, aby tyhle statistiky ovládl v týmu Oilers. Za  své výkony si vysloužil od Chiarelliho nový jednoletý kontrakt 1,5 milionů dolarů.

Před tréninkovým kempem Oilers avizoval Zack Kassian, že zhubl dvanáct kilo a je připraven dát do přípravy mnohem víc, něž kdy jindy. Jak se ukázalo, tak nelhal. Byl o poznání rychlejší a především jeho fyzická kondice byla mnohem lepší než v předchozích letech. Dokonce přiznal, že trénoval se zápasníky z UFC a to jsou opravdu tvrdí hoši. Pravě podle jeho slov mu tyto tréninky pomohly se i více koncentrovat na své výkony.

Všechny tyto aspekty dokázal přenést do úvodu nové sezóny. Od prvních minut v Rogers Place jsme mohli vidět upgradovanou verzi Zacka Kassiana, který dokázal vylepšit snad všechny dovednosti své hry. Za deset utkání má ve svých statistikách čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Musíme ho taky pochválit za to, že už není tak často vylučován jako v předchozích letech, přesto se snaží hrát svoji hru, která se pohybuje na hraně tolerance. Jeho výkonů si samozřejmě všiml i Todd Mclellan, který mu dává momentálně spoustu prostoru v druhé řadě vedle Ryana Nugenta-Hopkinse a Benoita Pouliota.

Peter Chiarelli ukázal proč dosáhl s Bostonem Bruins k zisku Stanley Cupu, protože právě takové tahy jsou klíčové k tomu, aby byl tým úspěšný. Na výkony Zacka Kassiana můžeme s nadsázkou říct přísloví “ Spousta muziky za málo peněz.“