Generální manažer Craig MacTavish včera oznámil, že se organizace Edmontonu Oilers domluvila na spolupráci s Bobem Greenem, který bude vykonávat funkci ředitele skautingu amatérských volných hráčů.

Bob Green, který byl dvakrát oceněn jako nejlepší manažer roku v WHL, bude mít na starost skauting NCAA,CHL spolu s evropskými skautských oddělením. Bude mít taky klíčovou roli při rozhodování, kterého volného agenta podepsat nebo ho ponechat jinému týmu.

V sezóně 2011-12 jeho tým Oil Kings získal cenu Scotty Munro Memorial Trophy za nejlepší výsledek v základní části, když si „Králové“ připsali 107 bodů. Forma pokračovala také v play off, když Oil Kings na konci sezóny mohli slavit s pohárem Ed Chynoweth Cup, který patří vítězi celé WHL. Bylo to jejich první vítězství v novodobé historii.

Před nástupem k Oil Kings Bob Green působil u týmu Medicine Hat Tigers jako asistent generálního manažer a ředitel hráčského personálu. Vyzkoušel si také funkce jako scauting týmu a tzv. “ WHL bantam draft „. Od roku 1993 strávil u týmu “ tygrů“ sedm let.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *