Edmonton Oilers během soboty oficiálně potvrdili, že se bývalý obránce a člen Síně slávy NHL Paul Coffey stává klubovým zaměstnancem, přičemž obsadí pozici trenéra pro rozvoj mladých hráčů.

Coffey v NHL odehrál celkem 21 sezon, z toho sedm strávil právě v Edmontonu Oilers. Během své bohaté aktivní kariéry nashromáždil celkem 1531 kanadských bodů a v 16 různých sezonách pomohl svým mužstvům k postupu do vyřazovacích bojů. Celkově v play off odehrál 194 utkání, v kterých získal 196 kanadských bodů.

Coffey je čtyřnásobným vítězem Stanley Cupu, hned třikrát jej dokázal vybojovat právě s Edmontonem Oilers. Třikrát získal Norrisovu trofej pro nejlepšího ligového obránce. V roce 2004 byl jmenován členem Síně slávy a v roce 2017 ho vedení NHL jmenovalo jedním ze 100 největších hráčů ligové historie.

Angažování Coffeyho jako trenéra pro rozvoj dovedností mladých hokejistů je pro Oilers z mnoha důvodů skvělým krokem. Coffey se bude moci podělit o své znalosti s hráči ve všech stupních jejich hokejového vývoje, což by mohlo do budoucna pro klub znamenat mnohá pozitiva. Jak uvedl server NHL.com, hlavní trenér Oilers Todd McLellan k tomu řekl: „Paula uvidíte tady, budete ho vídat v Bakersfieldu (AHL) a můžete se s ním seznámit i v několika juniorských týmech a při práci s našimi nejmenšími dětmi.“

Pěti z osmi obránců na soupisce Oilers je ve věku 23 až 27 let. Jedná se tedy o hráče, pro které je možnost mít k ruce někoho jako je Coffey naprosto ideální a může jim pomoci dostat se na svůj maximální potenciál. Pokud Oilers v několika příštích letech vyhrají Stanley Cup, je velmi pravděpodobné, že hráči i managment budou poukazovat na to, že jedním z důvodu tohoto úspěchu je přítomnost Paula Coffeyho v realizačním týmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *