Stavba nové arény pro hokejisty Edmontonu Oilers dostala zelenou. Dokonce Rogers Place by se měla začít stavět už letos v březnu a jeho finální podoba by měla být k vidění na podzim roku 2016.

„Je to vzrušující den pro Edmonton. Jsem velmi rád, že jsme pokročili s projektem, který nám pomůže zrealizovat naše vize a především, že Edmonton Oilers zůstane důležitou součástí našeho města,“ řekl starosta Edmontonu Don Iveson.

Město a Katz Group oznámilo, že dotace 480 milionů dolarů byla schválena. Právě tato částka byla maximum, kterou požadovali obě strany na stavbu Rogers Place.

„Věřil jsem, že vše vyjde. Edmonton potřeboval novou arénu, která oživí naše město a pomůže pozvednout Edmonton,“ řekl vlastník Oilers  Daryl Katz.

Celý projekt, který zahrnuje okolí stadionu, zahrady, LRT připojení,cesty a samozřejmě stadion by měl stát 606 milionů dolarů. Pokud by se vyrojili další vydaje, tak podle smlouvy nemusí město ani Katz Group vkládat další finanční prostředky.

 Fanoušci v Edmontonu se budou moc těšit nejen na NHL, ale taky na různé koncerty a světové akce, které budou nabízené v Rogers Place. Kapacita stadionu bude 18 641 diváků. To znamená, že víc něž o dva tisíce fanoušku bude moci shlédnout utkání Oilers než doposud v Rexall Place.

Budeme doufat, že nám nová aréna přinese štěstí k vytouženému Stanley Cupu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *