7239c8fc8e80382761c8e28a8d1cdbe2Pod okny na parkovišti šplouchají v kádi kapříci, na náměstí září do dálky nasvícený vánoční strom a děti jsou poslední dny nějaké hodnější než obvykle. Neklamná znamení toho, že se blíží Vánoce. A proč o nich píšu zrovna tady? Inu proto, že i náš milovaný klub s hrdým názvem Edmonton Oilers má svá tajná vánoční přání. Možná o nich ani neví, možná se je pouze zainteresované osoby bojí nahlas vyslovit. Udělám to klidně za ně. A rád!

Co by si tedy Naftaři měli přát od Ježiška pod stromeček? A ještě jinak – Ježíšek bude možná nadělovat Davidu Musilovi a Andreji Sekerovi, ale co ostatní? Tak například pro Leona Draisaitla si jistě něco milého schovává stařičký Weinachstmann, Oscar Klefbom, Adam Larsson a Jonas Gustavsson budou netrpělivě vyhlížet skřítka Tomtena a třeba takový Jesse Puljujarvi bude obdarován tajemnou bytostí zvanou Joulupukki. No a konečně – většina jejich kanadských a amerických spoluhráčů bude čekat, až se k nim komínem spustí Santa Claus. Ale zpět k nakousnutým přáním. Vánoce jsou přeci časem magickým a kouzelným, proč to tedy nezkusit.

Tady je tedy mých pět vánočních přání pro Edmonton Oilers:

  • Milý Ježíšku dej, ať všem našim hráčům vydrží zdraví. Ať se jim nelámou kosti, ať se jim neotřásají mozky a ať kolem nich všechny viry a bacily obchází širokým obloukem.
  • Dej vzpomenout v Edmontonu na staré slavné časy a provázej hokejku Connora McDavida stejnou přesností a silou, jakou si provázel hůl Wayna Gretzkyho.
  • Nastol znovu dobu, kdy se edmontonská branka podobala uzamčen= klenotnici. Provázej betony, lapačku i vyrážečku Cama Talbota mrštností a rychlostí, která zastaví všechny nepřátelské nájezdníky.
  • Pomoz našim hráčům ve vyrovnaných zápasech, ať je dokážou klonit na svou stranu a nedostávají hloupé a zbytečné branky v samých závěrech.
  • Milý Ježíšku a nakonec přání nejvroucnější – svolej všechny dobré anděly a stůjte při Edmontonu, aby konečně v letošní sezoně jeho hokejisté přivedli do svého města play off!

A nyní již stačí pouze doufat a věřit, že se vše dobré podaří.

Krásné Vánoce všem našim věrným čtenářům přeje redakce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *