Preview: Sabres-Oilers

Hráči Oilers zítra v jednu ráno středoevropského času zavítají na led Buffala Sabres, kterému patří poslední příčka v celé NHL. Fanoušci doufají, že pravě tento soupeř je ideální na zvednutí herní pohody.

SABRES (15-31-8) at Oilers (18-33-6)

Posledních 10: Buffalo 2-5-3, Edmonton 3-6-1 

Je to více než dva roky, kdy se naposled odehrálo utkání mezi těmito soupeři, přesněji 3.ledna 2012. Po dramatické koncovce se nakonec radovalo domácí Buffalo 4-3.

Hosté z Edmontonu si budou chtít napravit reputaci z poslední utkání na ledě Bostonu, kde byli naprosto bez zuby. Sice Sabres jsou momentálně nejhorším týmem v NHL, ale to neznamená, že „Olejáři“ budou mít lehkou cestu k dvou bodům. Této skutečnosti si je také vědom trenér Dallas Eakins.

“ Nemůžeme brát někoho na lehkou váhu,“ řekl Eakins. „Jsme na tom podobně jako Sabres, a ještě k tomu v poslední utkání prohráli velkým rozdílem, takže budou chtít na nás vletět.“  

Možná pro Sabres bude ještě větší motivace nelichotivá bilance, která činí šest proher v řadě na domácím ledě.

Jeff Petry neabsolvoval po utkání s Bruins ranní trénink. Důvod objasnil samotný hráč, který přiznal, že má nastřeleny kotník, ale otok klesl a zítra by neměl chybět v sestavě Oilers. Tato dobrá zpráva znamená pro Eakinse, že do utkání bude mít kompletní tým.

To naopak „Šavle“ se  musí obejít bez klíčového hráče Matta Moulsona, který má nějaký problém v horní části těla. Další hráči na listině zraněných jsou Cody McCormick, Kevin Porter a Drew Stafford.

Do brankoviště domácích by se měl postavit veterán Ryan Miller, který je snad jediný pozitivní článek v týmu.To jeho protějšek nejspíš bude Ben Scrivens, který v poslední utkání předvádí skvěle výkony. Jeho procentuální úspěšnost v předchozích třech utkání činí 97,5%. Cekově musel krýt neuvěřitelných 118 střel.

Budeme doufat, že hráči Oilers posbírají několik bodů do olympijské přestávky, která bude trvat něco přes dva týdny.

Go Oilers Go !!!