Hráči Oilers zítra v jednu ráno středoevropského času zavítají na led Buffala Sabres, kterému patří poslední příčka v celé NHL. Fanoušci doufají, že pravě tento soupeř je ideální na zvednutí herní pohody.

SABRES (15-31-8) at Oilers (18-33-6)

Posledních 10: Buffalo 2-5-3, Edmonton 3-6-1 

Je to více než dva roky, kdy se naposled odehrálo utkání mezi těmito soupeři, přesněji 3.ledna 2012. Po dramatické koncovce se nakonec radovalo domácí Buffalo 4-3.

Hosté z Edmontonu si budou chtít napravit reputaci z poslední utkání na ledě Bostonu, kde byli naprosto bez zuby. Sice Sabres jsou momentálně nejhorším týmem v NHL, ale to neznamená, že „Olejáři“ budou mít lehkou cestu k dvou bodům. Této skutečnosti si je také vědom trenér Dallas Eakins.

“ Nemůžeme brát někoho na lehkou váhu,“ řekl Eakins. „Jsme na tom podobně jako Sabres, a ještě k tomu v poslední utkání prohráli velkým rozdílem, takže budou chtít na nás vletět.“  

Možná pro Sabres bude ještě větší motivace nelichotivá bilance, která činí šest proher v řadě na domácím ledě.

Jeff Petry neabsolvoval po utkání s Bruins ranní trénink. Důvod objasnil samotný hráč, který přiznal, že má nastřeleny kotník, ale otok klesl a zítra by neměl chybět v sestavě Oilers. Tato dobrá zpráva znamená pro Eakinse, že do utkání bude mít kompletní tým.

To naopak „Šavle“ se  musí obejít bez klíčového hráče Matta Moulsona, který má nějaký problém v horní části těla. Další hráči na listině zraněných jsou Cody McCormick, Kevin Porter a Drew Stafford.

Do brankoviště domácích by se měl postavit veterán Ryan Miller, který je snad jediný pozitivní článek v týmu.To jeho protějšek nejspíš bude Ben Scrivens, který v poslední utkání předvádí skvěle výkony. Jeho procentuální úspěšnost v předchozích třech utkání činí 97,5%. Cekově musel krýt neuvěřitelných 118 střel.

Budeme doufat, že hráči Oilers posbírají několik bodů do olympijské přestávky, která bude trvat něco přes dva týdny.

Go Oilers Go !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *