Olejáři opět ukázali, že jejich defenzíva opravdu patří mezi nejhorší v celé NHL. Tentokrát Ben Scrivens nedokázal kouzlit jak v předchozím utkání proti San Jose Sharks. Domácí Bruins si mohou po dnešním vítězství 4-0 připsat do  tabulky další dva body.

Dva hráči v barvách Oilers si mohli dnes napsat do kolonky „poprvé“ dnešní datum. Svůj první start za Edmonton si odbyl Mark Fraser, který včera byl vytrejdován z Toronta. To kapitán Andrew Ference se poprvé postavil na led TD Garden od té doby co podepsal kontrakt u olejářů.

Utkání začalo pěstním soubojem Luka Gazdicem a Shawnem Thorntonem, který skončil nerozhodně. Představení našeho bitkaře byla jediná aktivita Oilers, kterou vyprodukovali v první třetině. Pouhé dvě střely na bránu Chada Johnsona byli opět důkazem, že týmu chybí jednoduchost.

Druhou dvacetiminutovku začal Edmonton oslabením, když Ben Scrivens dostal dvě minuty za podražení. Nakonec se tento zákrok ukázal jako klíčový. Český centr David Krejčí po přihrávce Jarome Iginli otevřel skóre.

Zvýšení vedení mohl přijít o pár minut později, ale branka Louie Erikssona nebyla nakonec uznána za kopnutí kotouče do brány.

Do třetí třetiny šel Edmonton s vidinou uhrát slušný výsledek na ledě Bostonu, ale jak se nakonec ukázalo domácí „Medvědí“ během devíti minut rozhodli.

Na 2-0 zvyšoval Dougie Hamilton ,který si objel branku a za pomoci betonu Scrivense se mohl radovat z šesté branky v sezoně.

Po další chybě přišla třetí branka v čase 53:05, když mezi dva obránce se dokázal dostat Švédský centr Carl Soderberg, který tvrdou střelou zápěstí poslal Scrivense do role diváka .

Za dvě minuty se mohli domácí radovat ze čtvrté branky, která byla zároveň druhá využitá přesilovka v utkání. Pravě přesilové hry dělají v posledních utkání Edmontonu problémy. Jejich střelecká aktivita je velmi bídná. V dnešních čtyřech početních výhodách dokázali vyprodukovat pouze dvě střely.

Naopak defenziva „Olejářů“ nechává soupeřům velký prostor na útočné výpady. Důkazem toho jsou poslední dvě utkání, ve kterých dohromady soupeři vyslali na branku Bena Scrivensa přesně sto střel. Je to opravdu šílené číslo a je si toho vědom také Dallas Eakins, který po utkání zuřil.

„Jsem opravdu naštvaný, že obrana opět nechala soupeři takový prostor,“ řekl Eakins. „V první třetině jsme  opravdu nehráli dobře. Musíme to důkladně probrat na raním tréninku“.

Další utkání čeká Oilers v pondělí proti poslednímu týmu celé NHL Buffalu Sabers.