Ilya Bryzgalov si v dnešním utkání připsal 42 úspěšných zákroků a velkou měrou se podepsal pod vítězství 3-2 nad Sabres. Rozhodující branku vsítil v třetí třetině v početní nevýhodě Matt Hendricks.

„Myslím si, že dnešní zápas nebyl vůbec pohledný“, řekl Dallas Eakins. „Bylo příliš vyloučení a ani jeden tým se nemohl dostat pořádně do tempa“.

Sice 44 střel od domácích nesvědčí, že by se „Šavle“ do utkání nedostali, ale je to názor Eakinse, který byl opět svědkem jak nemá fungovat obrana.

Naše přesilovka byla opět katastrofální, když z pěti pokusu jsme nedokázali ani jednu využit, naopak jsme  inkasovali v první třetině a dokonce to byla desátá branka, kterou jsme inkasovali ve své početní výhodě. Patři nám první místo ve statistice z celé NHL.

Do utkání vstoupili lepé „Olejáři“, kteří se do vedení dostali po dvaatřiceti sekundách, když si mezi kruhy skvěle najel Obránce Jeff Petry, který střelou zápěstí nedal Enrothovi šanci 0-1.

Domácí Buffalo v čase 8:04 zásluhou kapitána Steva Otta po potvrzení video rozhodčího srovnalo na 1-1. Od vyrovnávající branky jednoznačně Sabres převzali otěže utkání.

Obrat byl dokonán minutu před koncem první třetiny. Na trestné lavici seděl Steve Ott, který pykal za podražení, ale jak se nakonec ukázalo, nemusel toho litovat, protože Drew Stafford dokázal ujet po pravé straně a střelou zápěstí poslal „Šavle“ do vedení 2-1.

Druhá část utkání byla v režii Buffala Sabres, které vyslalo na Ilyu Bryzgalova osmnáct střel, avšak k brance nevedli. To Oilers se z jedenáctí pokusů radovalo jednou. Vyrovnaní přišlo v čase 16:45, když při hře 4na4 se do přečíslení dostala dvojce David Perron a Justin Schultz. Z osmé branky v sezóně se mohl radovat ofenzivní obránce, který vymetl pravý roh Enrothové branky 2-2.

Rozhodnutí přišlo v třetí třetině a to hned v první minutě, když v oslabení dokázal ujet Matt Hendricks, který vsítil svou druhou branku za Oilers po svém příchodě z Nashvillu Predators.

„Má opravdu všechno co potřebujeme“,řekl na adresu Hendrickse trenér Eakins. „Byl jsem velmi rád, že přišel k nám. Má velmi dobré  oslabení, každý zápas hraje tvrdě. Jeho přistup je skvělý a hlavně si myslím, že by ho měla většina hráčů v kabině poslouchat, protože ví o čem mluví“.

Opět nás soupeř přestřílel, tentokrát 28-44. Dokonce v poslední třetině jsme vyslali pouze pět střel. V pěti přesilovkách jsme vyslali pouze tři střely. Sice z posledních pěti utkání máme čtyři výhry, ale naše hra je každým zápasem horší.

Pro mě jednoznačně je hvězdou utkání Ilya Bryzgalov, který musel krýt 44 střel a v některých případech ho obránci opravdu nechali na holičkách.

Před utkání se objevila spekulace, že vedení L.A. Kings jeli jednat o možném „Trade“ Sama Gagnera, který je společně s Hemským a Yakubovem k mání. Určitě na oplátku by mohl přijít obránce nebo Kyle Clifford, kterého chtěl MacTavish ulovit v letě.

Další utkání nás čeká 7.2. v jednu ráno středoevropského času na ledě Rangers.