Edmonton zítra čeká poslední utkání čtyř zápasového „Road Tripu“, který zakončí na ledě New Jersey Devils. Po včerejším vítězném utkání s Rangers budou chtít olejáři navázat na velmi dobrý výkon.

Devils (23-21-13) at Oilers (20-33-6)

Posledních 10: New Jersey 4-3-3, Edmonton 5-4-1 

Pro tyto dva týmy je to v této sezoně druhé a zároveň poslední střetnutí v letošní sezóně. První utkání v Rexall Place na začátku sezóny zvládlo lepé Oilers. Sice průběh utkání k tomu moc nenasvědčoval, když po dvou třetinách vedlo New Jersey 0-3, ale nakonec v poslední dvacetiminutovce dokázali otočit na 4-3. To ale nebylo vše, protože „Ďáblové“ dokázali ještě srovnat. Nakonec rozhodnutí padlo v samostatných nájezdech, když vítězný nájezd proměnil Jordan Eberle.

New Jersey se v posledních utkání docela trápí. Jejich ofenziva se zadrhla a tak přišlo rozdělení elitní formace, která sbírala většinu bodů svého týmu. Elitní centr Travis Zajac se přesunul do druhé řady mezi Eliáše a Damiena Brunnera. Z toho to kroku nebyla vůbec nadšena Legenda Jaromír Jágr, který si po celou sezónu se Zajacem velice rozuměl. Jeho reakce na tiskovce mluvila za vše, když odpovídal na tuto otázku velmi podrážděně.

„Já vím, že někteří kluci dávají přednost tomu, když můžou hrát se stejnými hráči, ale tento krok musel přijít“, řekl trenér New Jersey DeBoer.

V posledních pěti utkání dokázali Devils pouze jednou zvítězit a dokonce v posledních třech utkání se muselo rozhodovat až po šedesáti minutách.

„Je to frustrující“, řekl DeBoer. “ Něco takového se nám nestalo celou sezónu, ale teď je to náš aktuální problém, který musíme řešit v dnešním utkání“.

To Edmonton má naprostou odlišnou bilanci, když v posledních pěti utkání bral hned čtyřikrát dva body.  

Po včerejším skvělém výkon v Madison Square Garden určitě Dallas Eakins nebude míchat sestavou. Možná jediná změna může nastat v brankovišti, kde by mohl nahradit Scrivensa Ilya Bryzgalov. Do branky New Jersey by měl nastoupit Cory Schneider, který pomalu ale jistě přebírá místo jedničky po Martinovi Brouderovi.

Co se týče marodky, jsou oba týmy na tom stejně, každý má na své listině zraněných napsaného jednoho hřáče. Za barvy Oilers stálé chybí Philip Larsen a na straně Devils Anton Volchenkov, který už trénuje s týmem, ale stále jeho zdravotní stav není stoprocentní.

Už jen pár hodin chybí do začátku utkání. Go Oilers Go!!!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *