Nail Yakupov brankou v závěru utkání zařídil patou výhru z posledních šesti utkání. Také musíme vyzdvihnout výkon Bena Scrivensa, který opět předvedl nadprůměrný výkon, když inkasoval pouhou jednu branku z 36 pokusů.

Určitě Dallas Eakins může byt spokojen s hrou svého týmu, který předvedl podle některých aktéru nejlepší utkání v sezóně. Velkou pochvalu si určitě zaslouží první formace ve složení Hall-Hugent Hopkins-Yakupov, která vyprodukovala 13 střel z celkových 31 pokusů Oilers.

„Myslím si, že jsme hráli velmi dobře“, řekl Yakubov. „Bojovali jsem celé utkání a ani jednou jsme nemuseli jít do oslabení. Náš brankář předvedl skvělí výkon, prostě dnes vše fungovalo“.

Do utkání opět lepé vstoupil Edmonton než jeho protivník. Ve třetí minutě se mohlo Oilers radovat z vedení, když po střele Davida Perrona se puk odrazil od brankáře Cama Talbota vysoko do vzduchu a pohotový Ryan Smyth měl lehlou práci 0-1.

Po vstřelené brance se do tlaku dostávali domácí „Jezdci“, ale všech třináct střel dokázal pokrýt Ben Scrivens.

Dobrou náladu po první třetině zhatil hned po dvaadvaceti sekundách druhé třetiny Derick Brassard ,který po přihrávce Mattse Zuccarella prostřelil Scrivense 1-1.

Ve třetí třetině v prvních patnáctí minutách  jsme mohli vidět hokej nahoru-dolu, ale poslední pětiminutovka patřila domácím Rangers, kteří se snažili rozhodnout utkání. Vše nakonec bylo naopak, rozhodl Nail Yakupov. Po skvělém napadání a přihrávce Taylora Hall z poza branky ruský talent nekompromisní střelou pokořil domácího Talbota 1-2.

„Chtěl jsem vybojovat puk a povedlo se „, dodal s úsměvem Taylor Hall. „Chceme být agresivní tým. Dnes jsme bojovali celé utkání a přineslo to těžené ovoce“.

Domácí měli ještě jednu dobrou šanci, když odvolali brankáře, ale Ben Scrivens prokázal svou momentální formu.

První hvězdou utkání se opět stal Ben Scrivens, který dokázal opět několikrát podržel svůj tým. Třetí hvězdou byl jmenován autor vítězné branky Nail Yakupov.

Určitě také za zmínku stojí „ice-time“ Justina Schultze, který strávil v dnešním utkání přes 27 minut. To Taylor Hall si po dnešní asistenci připisuje  dvoustý bod své kariéry v NHL.

Další utkání nás hned čeká v sobotu v jednu ráno, kdy se stěhujeme kousek od Madison Square Garden do Prudential Center v New Jersey.