Edmonton si odváží z New Jersey porážku v prodloužení. Po tuhém bojí rozhodl mladý obránce Jon Merrill, který vsítil svojí první branku v NHL. Sice „Olejáři“ si v dnešním utkání odvážejí prohru, ale můžou byt spokojeni s předvedenou hrou, která konečně vypadá k světu.

Jak samotní hráči, tak i trenér Dallas Eakins může být konečně spokojen se stylem hry, kterou předvádějí jeho svěřenci. Dokonce velmi náročný styl hokeje přinesl své ovoce, když v posledních sedmi utkání hned pětkrát mohlo Oilers slavit vítězství.

„Myslím si, že můžeme být spokojení se stylem co hrajeme“, řekl Taylor Hall. “ Je to sice o něco náročnější než obvykle, ale věřím, že budeme vyhrávat více utkání. Přesně tohle musíme také předvádět po olympiádě“.

Obě branky, které jsme mohli vidět v normální hrací době přišli v první třetině. Vše se odehrálo v rozmezí devětadvaceti  sekund, když jako první udeřili domácí New Jersey. Jak je zvykem v letošní sezóně opět u branky nechyběl Jaromír Jágr, který natáhl na sebe dva obránce a rozehrál pohlednou kombinaci u které byl na konci ruský centr Andrei Loktionov 0-1. Okamžité vyrovnaní přišlo po přečíslení. Do uniku se dostala dvojice Yakupov – Hall. Ruská raketa krasně naservírovala přihrávku Hallovi, který mohl slavit svou dvacátou branku v sezóně 1-1.

Několik dobrých šanci měl Edmonton v poslední třetině, ale v cestě jim stála špatná koncovka a Core Schneider.

„Sice v poslední třetině nám docházeli síly, přesto jsme si vytvořili šance, které mohli rozhodnout utkání“, řekl Sam Gagner, který strávil na ledě v dnešním utkání něco přes dvacet minut.

Rozhodnutí přišlo v půlce prodloužení, když všichni hráči Oilers se snažili dostat k puku, který zašlápl u mantinelu Michael Ryder. Ten nakonec dokázal kotouč dostát do středu hřiště, kde úplně sám stál Bek Jon Merrill, který dělovkou prostřelil Bryzgalova 1-2.

Další pozitivní věc z utkání je, že jsme konečně dokázali udržet soupeře pod třicet střeleckých pokusů. Přesněji čtyřiadvacet střel dnes „Ďáblové“ vyslali na Bryzgalova, který se opět dostál nad devadesáti procentuální úspěšnost.

Hráče Oilers teď čeká něco přes čtrnáct dní volna, než skončí olympijský turnaj, který začal včera v ruské Soči. Všichni hráči po utkání jsou odhodlaní pokračovat aktuální formou také po olympiádě.

„Užijeme si volno a pak se připravíme, abychom se vrátili ještě v lepší kondici než jsme měli dosud“, řekl Sam Gagner. “ Věřím, že dokážeme navázat na dobré výkony z předchozích utkání“.

To se dozvíme až 28.února, kdy přivítáme v Rexall Place Minnesotu Wild.