Vedení „olejářů“ v čele s generálním manažerem Craigem MacTavishem včera oznámilo, že se dohodly na jednoleté spolupráci s Švédským útočníkem Linusem Omarkem, který v posledním roce působil ve Švýcarské lize. 

Linus Omark po dvou letech v Edmontonu si opět vyzkoušel angažmá v Evropě, kde stalo jednou z hvězd Švýcarského Zugu. Díky výluce, která probíhala několik měsíců se mohl těšit na spolupráci s krajany Henrikem Zetterbergem a Damienem Brunnerem. Nakonec toto spojení ukázalo, že stále Omark patří mezi talenty Švédského hokeje. Jeho statistiky po sezóně nešli přehlédnout. Za 48 utkání si připsal skvělých šedesát devět bodů (17 branek a 52 asistenci).

Za dva roky strávené u Oilers drobné křídlo odehrálo 65 utkání, ve kterých zaznamenalo osm gólů a dvaadvacet asistenci. Také jeho statistiky za Oklahomu City Barons nebyli špatné. V nižší soutěží si připsal  bod na utkání, když si do statistik zapsal 47 bodů v 46 utkání.

Edmonton Oilers Omarka draftovali před šestí lety ve čtvrtém kole jako celkově číslo 97.

Můj osobní názor je takový, že Linus Omark se opět neprosadí a bude použit k „Trade“, protože není to hráč, který by mohl hrát třetí nebo čtvrtou lajnu. Trošku si myslím, že to byl lišácký krok od MacTavishe, aby ještě víc zvětšil konkurenci v týmu, která bude letos asi největší za posledních deset let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *