Edmonton po dnešní noci si může zapsat do statistik třetí vítězství v řadě. Přestože Taylor Hall v utkání zaznamenal gól a dvě asistence se nestal hvězdou utkání. Utkání mělo jiného hrdinu a to Bena Scrivensa, který stanovil nový rekord NHL, když si připsal 59 úspěšných zákroků z 59 střel.

Dnešním výkonem přeskočil Mike Smitha z Phoneixu Coyotes, který 3.dubna 2012 zaznamenal v utkání s Columbusem 54 zákroků.

Začátek večera přitom nijak nenasvědčoval mimořádnému představení. „Měl jsem opravdu hrozné, hrozné rozbruslení,“ kroutil hlavou Scrivens. „Nedokázal jsem se do toho dostat. Je to jeden z těch okamžiků, kde se snažíte nedívat na les, přestože jste mezi stromy. Soustředíte se na každý zákrok, jak padne puk, tak na další. Nemyslíte zbytečně daleko.“

Scrivens svým výkonem ohromil celo organizaci Oilers, ale také hostujícího trenéra Todda McLellana.

„Klobouk dolů pro brankáře, byl neskutečný!“ sklonil se před výkonem domácího strážce brankoviště trenér hostů. „Zatracený výkon. Za všechny mé roky v lize nemyslím, že jsem něco takového viděl.“

Utkání začalo náporem „Žraloků“, kteří v první třetině vypustili na bránu Bena Scrivensa dvacet střel. To Oilers  pouze sedm, přesto to stačilo na úvodní branku, která přišla v polovině třetiny, když vyslal tvrdou střelu Justin Schultze 1-0.

Druhá část byla opět v režii hostů. Dokonce „Žraloci“ navýšili svojí střeleckou aktivitu o  dvě střely než v první třetině, přesto to bylo k ničemu. Největší šanci v druhé třetině měl v oslabení Patrick Marleau, který ujel obraně Edmontonu, ale Scrivens vytáhl skvěly zákrok.

Po  dvou třetinách svítilo na světelné kosce v Rexall Place „Shots“ 16-42. Toto číslo bylo pro rodáka z Alberty jeho maximum v sezóně.

Zoufalí hráči San Jose ani v poslední částí nenašli recept jak vstřelit branku a jak to bývá v hokeji přišel trest. Do přečíslení se dostala dvojce Eberle-Hall. Finský brankář v barvách „Žraloků“ Antti Niemi neměl šanci 2-0.

Tečku za utkáním udělal v přesilové hře minutu před koncem Jordan Eberle, který vsítil svou devatenáctou branku v sezóně.

„Měli jsme spoustu střel, ale nechtělo to tam padnout,“ zklamaně dodal Patrick Marleau, který měl jednu z největších šanci v utkání.

Další utkání „Olejáři“ odehrají 1.února, kdy vyzvou domácí tým Boston Bruins.