Edmonton Oilers mají za sebou velmi úspěšnou sezonu, během které jejich mladý tým vedený kapitánem Connorem  McDavidem došel až do semifinále Západní konference. I přes tento výrazný progres nehodlá vedení klubu z Alberty usnout na vavřínech a generální manažer Peter Chiarelli už v těchto dnech spřádá plány na letní posílení svého mužstva.

Novinář Jim Matheson, pracující pro Edmonton Journal, je člověkem detailně zasvěceným do dění kolem Oilers. Právě tento žurnalista vypustil znovu do éteru možnost výměny Jordana Eberleho, která si tak nějak poslední léta žije svým vlastním životem. Trejd šikovného útočníka, který však prožil zvláštní sezonu degradovanou špatnými výkony v play off, by podle všeho mohl dávat smysl pro obě zainteresované strany – to znamená jak pro klub, tak pro hráče samotného. Lze se těžko domnívat, že mistr světa z Prahy z roku 2015 může v dresu Oilers překročit vlastní stín a nabídnout svému zaměstnavateli ještě nějakou další přidanou hodnotu. Jinými slovy Eberle si své v Edmontonu odehrál a dosáhl zde pravděpodobně výkonnostního zenitu. Změna prostředí a nová výzva by mu mohla pomoci v dalším hokejovém růstu a jeho chlebodárci naopak přinést do stáje neokoukanou krev.

Matheson zašel ve svých spekulacích tak daleko, že dokonce vytipoval pro Eberleho případné nové působiště, a sice Dallas Stars. Kanadský novinář se domnívá, že poté co se Hvězdy během přestupové uzávěrky zbavili Patricka Eavese a z Patricka Sharpa a z Aleše Hemského se stanou v létě volní hráči, by mohl být Dallas v otázce Eberleho přesunu ideálním obchodním partnerem. Samozřejmě je důležitá otázka, jaké zboží by formou protihodnoty putovalo z Texasu do Edmontonu. Matheson v této souvislosti uvádí například jméno útočníka Codyho Eakinse, který neprožil sice zrovna povedenou sezonu, ale spousta odborníků v něm i nadále spatřuje solidního centra do druhé útočné formace pro jakýkoliv klub NHL.

Tento krok by měl pro Oilers smysl i z jiného důvodu. V kuloárech se spekuluje o tom, že trenér McLellan nechce ani slyšet o odchodu Ryana Nugenta – Hopkinse, ale naopak má v plánu nalézt mu pro příští sezonu vhodnější místo ve svých útočných formacích. Mimo jiné údajně uvažuje o jeho zařazení na křídlo.  „Nuge je ohromný a všestranný hráč. Je velmi platným v oslabeních i na přesilových hrách „, poznamenal na jeho adresu kouč Todd McLellan. Lodivod Edmontonu sice zároveň podotknul, že je nyní ještě příliš brzy na to začít přemýšlet o kombinaci útočných řad na příští ročník, nicméně pokud by skutečně hrál od nové sezony Nugent – Hopkins křídelního útočníka, byl by příchod Codyho Eakinse zajímavou alternativou.

Pozice druhého centra by v ideálním případě měla náležet Leonu Draisaitlovi, lze se ovšem oprávněně domnívat, že Draisaitl bude i v nové sezoně nastupovat v prvním útoku po boku kapitána Connora McDavida, s kterým vytvořili v uplynulé sezoně nejúdernější útočnou dvojici NHL.

Dalšími adepty na obsazení postu druhého centra by na trhu volných hráčů mohli být například Nick Bonino z Pittsburghu, Brian Boyle z Toronta, Martin Hanzal z Minnesoty nebo Derek Ryan z Caroliny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *