Sice je to evergreen posledních měsíců, ale všechno nasvědčuje tomu, že nad Jordanem Eberlem se v Edmontonu stahují mračna. Dost možná mohou fanoušci začít odpočítávat poslední dny a hodiny jeho sounáležitosti s dresem Oilers. Alespoň to tvrdí Darren Dreger z TSN, který vypustil do éteru zprávu, že se šikovný Kanaďan stává v těchto dnech opravdu žhavým zbožím na hokejovém trhu. A že prý dokonce Peteru Chiarellimu leží na stole několik konkrétních a poměrně interesantních nabídek.

Nedávno se s poměrnou vážností v kruzích NHL i mezi fanoušky hovořilo o obchodu mezi Edmontonem a Montrealem, jehož hlavními aktéry měli být střední útočníci Alex Galchenyuk a Ryan Nugent – Hopkins. Canadiens si nakonec pro posílení svých útočních řad našli jiného obchodního partnera, když z Tampy Bay získali vycházející hvězdičku Jonathana Drouina. V Edmontonu se tak pozornost znovu upřela na tolik diskutovaného Jordana Eberleho. Oilers nejsou v situaci, kdy by se potřebovali Eberleho nutně zbavovat a jít tak na hráčské burze pod jeho skutečnou hodnotu. Ovšem, jak už jsme zmínili v jednom z našich předchozích článků, obě strany jsou v bodě, kdy by změna mohla být prospěšná klubu i samotnému hráči. Jinými slovy – pokud se objeví zajímavá nabídka, budeme o tom přemýšlet. Darren Dreger zmínil, že o Eberleho se aktuálně zajímá asi šest klubů NHL a nejvážnějšími kandidáty na jeho zisk jsou Avalanche a Islanders.

Avalanche již v minulosti vyhlásili, že nikdo z jejich kádru není nedotknutelným. Samozřejmě s výjimkou Nathana MacKinnona a asi také Mikko Rantanena a Tysona Josta. Oilers by se i tak mohli pokusit získat z Colorada hráče skutečně zvučného jména. Otevírá se možnost získat do svých řad například Matta Duchena nebo Gabriela Landeskoga. V obou případech se jedná o elitní forvardy, kteří by posunuli již tak našlapaný útok Naftařů na úplně jiný level. Minimálně by příchod takovéto útočné kvality mohl trenéru McLellanovi dopřát luxus v podobě ponechání Leona Draisaitla a Connora McDavida v jedné formaci.

Pokud by Edmonton z jakéhokoliv důvodu nemohl v rámci vzájemné transakce vybrat jednoho z výše uvedených hráčů Avalanche, mohl by zpod Skalistých hor přivést například Rene Bourqua a nějakou zajímavou volbu v draftu. Tou nejlepší variantou v souvislosti s Coloradem se pro Oilers ovšem zdá obránce Tyson Barrie. Hráč malého vzrůstu, ale velkého umění by se Naftařům hodil o to více, že zranění Andreje Sekery nepustí tohoto klíčového beka do hry dříve než v polovině sezony. A Colorado by na toto vábení mohlo slyšet.

Naproti tomu možný trejd s Islanders nenabízí tolik alternativ, neboť pro Oilers by byl zajímavý především jeden hráč – Travis Hamonic. Další obránce, který by se Toddu McLellanovi náramně hodil do krámu. Hamonic pochází ze západní Kanady, je platný na obou koncích kluziště a o jeho možném příchodu do Edmontonu se skládají básně už od loňské sezony. Dalším koho by Ostrované mohli Oilers nabídnout, jsou útočníci Ryan Strome a Josh Bailey. Pravděpodobnější variantou se jeví prvně jmenovaný pán na holení.

Oilers mají samozřejmě spoustu dalších možností, jak se zbožím s visačkou Jordan Eberle naložit. Možná se zajímavou nabídkou přispěchají Golden Knights, jen co budou mít k dispozici kostru svého týmu. Kdo ví…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *