Nejsledovanější český hokejista všech dob je po ukončení angažmá v klubu Florida Panthers stále bez práce. I třetí den po otevření trhu s volnými hráči si zatím Jaromír Jágr svého zaměstnavatele na příští sezonu nenašel.

Redaktor webu oilonwhyte.com Sammi Silber se v této souvislosti zamyslel nad tím, zda by bylo pro Edmonton Oilers přínosné Jaromíra Jágra angažovat. Oilers zatím na hráčském trhu vodu příliš nečeřili. Podepsali sice sedm volných hráčů, ale bez výjimky jsou to hokejisté především pro doplnění stavu v záložním celku v AHL. Dle Silbera by bylo ovšem ze strany Edmontonu moudré zvážit angažování ostříleného českého veterána, jehož jméno má v hokejových kruzích stále řádnou rezonanci.

Ačkoliv je Jágrovi už 45 let, podepsat s ním krátkodobý kontrakt za předpokladu relativně malého ekonomického zatížení klubové pokladny, může mít na klub velký pozitivní dopad. Jágr je i ve svém věku fyzicky výborně připravený hráč, což dokazuje i skutečnost, že v loňské sezoně zasáhl v dresu Floridy do všech 82 zápasů. Jeho 16 branek a 46 kanadských bodů ke všemu zcela názorně vykresluje, že je neustále platným hráčem. Těchto solidních výsledků navíc dosáhl v klubu, kterému se v loňské sezoně zase až tolik nedařilo a ani nepostoupil do play off. Věk zkrátka v Jágrově případě není nic jiného než číslo.  

Oilers se současným složením kádru potřebují po odchodu Eberleho posílit na pozici pravého křídla. S nově příchozím Ryanem Stromem se totiž počítá spíše na pozici centra. Jágr by byl velmi dobrou variantou na tento post. Je to osvědčený střelec, který dokáže nastupovat s rychlými a kreativními spoluhráči a není vyloučeno, že by zvládl roli v jednom z prvních dvou útoků. Nebo v nich minimálně v případě potřeby nějakou dobu alternovat.

Jágr by zároveň mohl zafungovat jako mentor pro mladší hráče Naftařů a jistě by jeho přítomnost v týmu byla z tohoto pohledu více než pozitivní. Nemluvě o tom, že Jaromír Jágr ve své kariéře vyhrál dva Stanley Cupy a odehrál nespočet zápasů v play off. Celkově se tak může případný podpis Jágra jevit jako velice inteligentním a prozíravým tahem.

Zdá se, že v současné době se kolem Jágra příliš mnoho týmu netočí, takže by jej Edmonton mohl podepsat relativně levně. V každém případě by se nejspíš skutečně nejednalo o spojení delší než na jednu sezonu. I tak by ovšem Jágr mohl Oilers přinést neocenitelné služby v procesu výkonnostního i charakterového růstu jejich mužstva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *