K zajímavé výměně došlo večer mezi kluby Oilers a Kings… Jussi Jokinen přecejen v Edmontonu po neuspokojivých výkonech končí. Jeho angažmá trvalo pouhých 14 zápasů, ve kterých zaznamenal 1 asistenci. Místo něj do Edmontonu putuje Michael Cammalleri, který si dres Kings také moc neužil. V 15 zápasech vstřelil 3 góly a přidal 4 asistence. Cammalleri je levé křídlo a tam nás tlačí bota, takže z tohoto pohledu by se mohlo jednat o zajímavé posílení. 

Michael Cammalleri by navíc mohl být alternativou k Patricku Maroonovi do elitní formace. Co je totiž nad slunce jasné? Že naši zlatí hoši McDavid s Draisaitlem potřebují k sobě střelce, kterého prostě nemají. A oni jsou přecejen spíše tvůrci hry. Cammalleri by jím být teoreticky mohl. V NHL totiž platívával za obávaného střelce. Je mu sice už 35 let, ale své služby by ještě odvést mohl. A kdyby ne, tak protihodnota v podobě Jokinena není nijak závratná.

Cammalleri v základní části NHL odehrál 855 zápasů, ve kterých vstřelil 290 gólů a přidal 330 asistencí. V play off ve 32 zápasech vstřelil 17 gólů a 15 asistencí. V NHL začínal v roce 2002 v Los Angeles, poté si zahrál ještě v Montrealu, Calgary, New Jersey a poté opět v Los Angeles, odkud tedy putuje do Edmontonu. Smlouvu má na jeden rok s cap hitem 1 milion dolarů. Jussi Jokinen měl smlouvu velmi podobnou – 1,1 milionu dolarů.

Cammalleri se vrací do země, odkud pochází. narodil se v roce 1982 v Richmond Hill v Ontariu. Zajímavostí pro našince je, že jeho prarodiče pochází z Československa a z Polska a jsou lidmi, kteří přežili holokaust.

 

 

1 thought on “Oilers s Kings trejdovali. Do LA putuje Jussi Jokinen, k nám přichází Michael Cammalleri

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *