Spekulace o Oilers

samgagner.jpeg.size.xxlarge.letterboxMáme pár hodin po posledním utkání olympijského turnaje v Soči. Generální manažeři se můžou pouštět do práce, protože pátý březen se pomalu, ale jistě blíží.

Každý rok v tomto období, kdy končí uzávěrka přestupního termínu přinese spoustu vzrušujících chvil. Týmy, které bojují o play off se snaží co nejvíce posílit tým, aby se na konci základní části mohli připravit na tu nejdůležitější část sezóny. Pravě toto období je pro kanadské novináře jedno z nejoblíbenějších. Jejich spekulace se šiří rychlosti světla a samozřejmě tyto informace také nemohou vynechat naše „Olejáře“, kteří mohou na trhu nabídnout několik zajímavých hráčů.

Asi nejčastějším jménem, které je zmiňované se spojením odchodu z klubu je Aleš Hemský, kterému končí po sezóně smlouva. Sice Hemskému patří pátá příčka v kanadském bodování „Olejářů“, ale jeho pozice v týmu není ideální. Aleš poslední utkání hraje ve třetí formaci, kde se zaměřuje na černou práci místo toho,aby tvořil střelecké příležitosti svým spoluhráčům. Jeho tvořivost by mohli využít týmy jako Montreal Canadiens, Pittsburgh Penguins a nebo Detroid Red Wings, kteří ztratili do konce sezóny Henrika Zetterberga. Budeme doufat, že se MacTavish nespokojí pouze s volbou v draftu a dovede hráče, který by mohl v příští sezóně přispět k bojí o play off.

Týmy Los Angeles Kings a Nashville Predators projevili zájem o našeho druhého centra Sama Gagnera, který se opět v letošní sezóně hledá. Největším zájemce z těchto dvou týmu jsou jednoznačně „Králové“, kteří nutně potřebují tvořivého centra, který dokáže udávat tempo v přesilových hrách. Kanadský tisk tvrdí, že by náhradou za Gagnera mohl přijít Kyle Clifford, o kterého jevil zájem Craig MacTavish už před sezónou. Otázka zní, jestli je zrovna hráč čtvrté formace ideální náhrada za druhého centra. Většina odborníků se shoduje, že výměna centra za centra by byla lepší. Padlo jméno Jordana Nolana, který podává v letošní sezóně velmi slušné výkony a svou výškou a váhou byl mohl uspokojit vedení Oilers.

Komedie, která se odehrála na letošním draftu v New Jersey může pokračovat, i takto bychom mohli nazvat chovaní generálních manažerů Craiga MacTavishe a Paula Holmgrena z Philadelphie Flyers, kteří během draftu cestovali mezi svými stolečky jako neposedné děti. Všichni víme, že MacTavish měl a možná stále má zájem o obránce Braydona Coburna, který by seděl do naší skládanky, ale Holmgren požadoval některého z mladých hvězd, ale na to nechtěl MacTavish přistoupit. Spekulace, které naznačují, že generální manažer Oilers  by mohl změnit postoj, protože Edmonton se opět nedostane do play off a věrní fanoušci Oilers  zuří. Philadelphia se podle kanadského tisku ozvala Edmontonu a má velký zájem o služby Jordan Eberleho, který by mohl pozdvihnout ofenzívu Flyers. Určitě by tento krok byl označen za senzaci letošní uzávěrky, ale taky by mohl uspokojit potřeby Oilers.

Další hráč, který by mohl opustit barvy Oilers je zkušený bek Nick Schultze, kterému končí po sezóně šestiletý kontrakt. Tuto dlouhodobou smlouvu si s sebou přibalil z Minnesoty Wild, kde byl následně vyměněn do Oilers za Toma Gilberta. Za třicetiletého obránce nejspíš nedostaneme bůhví jakou náhradu, ale jeho odchod může uvolnit místo dalším mladým obráncům, kteří můžou nabírat zkušenosti do dalších let. O jeho služby budou jevit zájem týmy, které čekají tuhé bitvy v play off, kde by měl prodat své zkušenosti.

Následující dny určitě budou velmi vzrušující pro celou NHL a věřím, že se máme na co těšit. Další spekulace Vám budeme přinášet v článcích až do pátého března, kdy vše skončí.