V pátek se objevila v kanadských tiskovinách zpráva, že „Olejáři“ jeví zájem o služby  Diona Phaneufa. Dnešní den tato informace byla opět číslo jedna v novinách v Kanadě.

Po „Trade“ Magnuse Paajarviho za Davida Perrona řekl Craig McTavish novinářům, že stále má v planu přivést do týmu „Top“ obránce, který by měl posílit obrané řady Oilers.

Poslední čtyři dny vyskakují v různých tiskovinách informace, že vedení Oilers jeví zájem o Diona Phaneufa, který poslední tři roky vykonává funkci Kapitána u Maple Leafs.

Většina odborníku v NHL jsou názoru, že právě tento typ hráče Oilers potřebují. Právě tvrdá hra a skvěla střela, kterou oplivá rodák z Edmontonu schází v obraných řadách „Olejářů“  už roky.

Největší problém by mohl dělat Oilers královský plat, který pobírá Phaneuf, protože má ještě platnou smlouvu na rok, která činí 6 500 000 milionů dolarů.

Pokud by tato výměna měla proběhnout, tak Toronto Maple Leafs by určitě požadovali některého z mladých obránců+ Volby v Draftu.

Jeho Statistiky ve zkráceném ročníku byly 48 utkání,9 branek a 19 asistenci. V play off zaznamenal v sérii proti Bruins jednu branku a dvě asistence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *