«

»

Říj 07 2017

Pokazí Oilers ve Vancouveru domácím hokejistům úvodní zápas sezony?

Zítra se spolu od 4:00 SEČ utkají v Kanadském derby hokejisté Vancouveru Canucks a Edmontonu Oilers. Pro domácí hráče se bude jednat o premiérové utkání nového ročníku, protože Canucks jsou jedním ze tří týmů, které ještě do rozjeté sezony nezasáhly.  

Oilers se se svými divizními rivaly z Vancouveru utkali v minulé sezoně celkem pětkrát a ani jednou s Canucks neprohráli v normální hrací době (bilance 4 0 1). Základní část předchozí sezony uzavírali Naftaři právě dvojzápasem s Vancouverem. Na ledě soupeře dokázali zvítězit 3:2 a doma v Rogers Place triumfovali dokonce 5:2. Kosatky nedokázali tým z Alberty porazit v normální hrací době už 10 vzájemných utkání a nikdo by se nezlobil, kdyby tato úspěšná série Edmontonu vydržela ještě nějaký ten zápas. V letošním ročníku spolu tito dva soupeři změří síly celkem čtyřikrát.

Edmonton vstoupil do sezony perfektně a sladké vítězství nad nenáviděnými Flames mělo dva hlavní šéfkuchaře. Důležité ingredience přisypal do vítězného hrnce kapitán Connor McDavid, který do sítě soupeře nasázel tři branky a druhým mužem zápasu byl gólman Cam Talbot, který hned v premiérovém startu sezony udržel čisté konto, když kryl 26 střeleckých pokusů soupeře. Pochopitelně nejde výhru takto bagatelizovat, protože solidní výkon předvedli všichni hráči v oranžových dresech a zejména v defenzivní činnosti nebylo týmu Todda McLellena prakticky co vytknout. Směrem dopředu to na můj vkus postrádalo trochu efektivitu, protože Oilers svého soka markantně přestříleli a pouze díky Smithovi v brance neodjížděli hosté na jih s větším brankovým přídělem. Nejpilnějším střelcem byl v domácích barvách s chutí hrající zadák Oscar Klefbom, který na branku soupeře vyslal celkem 9 projektilů.

Jak již bylo řečeno v úvodu dnešního pojednání, pro Canucks se jedná o premiérové utkání letošního ročníku. V přípravě se stárnoucímu celku vedlo průměrně, když dokázal v 8 utkáních polovinu vyhrát. Nejlepším střelcem přípravy byl Brock Boeser, který zaznamenal 4 branky a celkem 7 kanadských bodů. Tento dvacetiletý Američan stačil v loňské sezoně odehrát za Canucks 9 utkání, v kterých zaznamenal bilanci 4+1 a vypadá to, že by mohl být v budoucnu jedním z mála světlých míst na soupisce Canucks. Dnes by si proti Oilers měl premiérový start v dresu Kosatek připsat také nám dobře známý Sam Gagner, který loňskou sezonu odehrál v dresu Blue Jackets (s bilancí 18 + 32 v 81 zápasech).

V brance Vancouveru by se měla dnes představit klubová jednička Jacob Markstrom. Zajímavostí je, že náhradníku mu v letošní sezoně bude dělat další švédský gólman Anders Nilsson, který se v předloňské sezoně poměrně úspěšně prezentoval v dresu Edmontonu. Na druhé straně nebude pravděpodobně důvod cokoliv měnit a mezi tři tyče si opět stoupne Cam Talbot. Oilers mají na marodce pouze dlouhodobě zraněného obránce Andreje Sekeru. Vancouver se bude muset naopak obejít bez Brendana Gaunce a Coleho Casselse.

Tip redaktora:

Ani v letošní sezoně nebudete ochuzeni o můj tip na výsledek utkání. Nepovažuji se za příliš dobrého tipéra, ostatně kdybych jím byl, už jsem dávno zbohatl a nepíšu zde preview že. Podle mého názoru v dnešním utkání příliš branek padat nebude. Je začátek sezony, vše si potřebuje ještě takříkajíc sednout. Tipuji, že Oilers zvítězí v prodloužení v poměru 3:2. McDavid vstřelí jednu branku, o další se postarají Klefbom a Lucic.