20110125_heritageclassicJiž delší dobu se v kanadských luzích a hájích spekulovalo o tom, že by se měl Wayne Gretzky brzy vrátit k hokeji a kde jinde by to mělo větší smysl než v Edmontonu. Ne čtete správně, The Great One se nechystá znovu nazout brusle a nebude společně s Connorem McDavidem děsit obrany soupeřů.

Bývalý kapitán Oilers bude vykonávat funkci místopředsedy společnosti Oilers Entertainment Group.

„Bylo jen otázkou času, kdy se Wayne vrátí k hokeji a tím i do povědomí všech hokejových fanoušků,“ řekl majitel  Oilers Daryl Katz. „Vždycky jsme cítili, že Edmonton je jeho domov.“

Gretzky by měl spolupracovat s Bobem Nicholsonem a podílet se na obchodních záměrech Oilers Entertainment Group. Pokud však jde o veškerá „hokejová rozhodnutí“, tak tyto povinnosti budou i nadále pod palcem prezidenta hokejových operací a generálního manažera Petera Chiarelliho.

„Tento krok nic nemění na současné struktuře Edmontonu Oilers a jeho manažerské hyerarchii,“ dodal Daryl Katz.

 „Jsem opravdu nadšený, že budu znovu spojený s touto organizací, a to nejen po dobu jednoho roku, ale i v letech následujících.“ řekl ke svému jmenování do funkce Wayne Gretzky. „Vždycky jsem se na blízku Oilers cítil skvěle, s Bobem jsem pracoval společně na olympijských hrách a Peter Chiarelli je skvělý člověk a dělá vynikající práci.“

Gretzkyho role by měla spočívat především v komerční oblasti obchodních operací. Jinými slovy jeho jméno by mělo lákat prvotřídní sportovní a zábavní podniky do  Rogers Place.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *