621310864_slideZápas ještě ani pořádně nezačal a Talbot už musel lovit puk ze své sítě. Cal Clutterbuck přihrál od mantinelu na zadní tyč úplně volnému Nicku Leddymu, jehož pokus skončil pod víkem edmontonské branky. Cam Talbot neměl na obdržené brance nejmenší vinu.  I následující minuty utkání patřily domácímu celku, který jakoby dával vzpomenout na loňský zápas, kdy deklasoval na svém ledě Naftaře 8:1.

Po prvních 3 minutách hry byly střely na branku 4:0 pro Ostrovany a to ještě ze samostatného úniku nepřekonal Talbota Brock Nelson. Edmonton působil v úvodní pasáži zápasu silně zakřiknutým dojmem, hráči se na ledě hledali a herní projev přeskupených útoků měl k ideální souhře daleko. V 6. minutě udeřili znovu s chutí hrající Islanders a v hostujících dresech u toho znovu byla první formace. Dennis Seidenberg přihrál do předbrankového prostoru a tam se kotouč odrazil k nepokrytému Princovi. Ten přesnou střelou uklidil kotouč za Talbotova záda. Oilers tak znovu potvrdili, že hra před vlastním brankovištěm je prozatím jejich Achillovou patou. Obrana hostů  v tomto utkání evidentně citelně postrádala zraněného Krise Russella. V polovině 9. minuty se ke gólovému slovu konečně dostal i Edmonton. Od modré čáry vypálil homo novus edmontonské defenzívy Matt Benning a jeho střelu v prostoru mezi kruhy šikovně tečoval Patrick Maroon. Jaroslav Halák v domácí brance už neměl možnost na změnu dráhy letícího kotouče zareagovat. Naftařům kontaktní branka vlila novou mízu do žil, obě mužstva předváděla bezstarostný hokej a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Na konci 11. minuty dostali Oilers možnost přesilové hry, když za katr putoval Dennis Seidenberg. Zhruba po minutě hry v početní převaze Edmonton vyrovnal skóre. Z hranice kruhů vypálil skvěle hrající Patrick Maroon, jehož pokus srazil bránící hráč islanders. Kotouč se odrazil přesně na hokejku Leona Draisaitla, který už jej v klidu uklidil do odkryté branky. Po zbytek úvodní třetiny byli jednoznačně aktivnějším a lépe hrajícím týmem Oilers, ale další branku se jim už přidat nepodařilo.

621310434_slideV úvodu druhé periody se ofenzivní smršť z první třetiny poněkud vytratila a obě mužstva hrála trochu opatrnější hokej. Islanders si po vyloučení Maroona ve 22. minutě vyzkoušeli první přesilovou hru zápasu, ovšem bez gólového efektu. Zanedlouho byl vyloučen další hráč hostujícího celku, tentokrát Tyler Pitlick. Druhou početní výhodu v krátkém sledu už domácí hokejisté zahráli o poznání lépe než tu předchozí a vytvořili si před Talbotem několik velmi nebezpečných šancí. Na brankovou radost si však domácí fanoušci museli počkat až do 32. minuty zápasu. Dennis Seidenberg vypálil tvrdou ránu od modré čáry a Cam Talbot vyrazil puk pouze před sebe. V předbrankovém prostoru se znovu nacházel nepokrytý hráč domácích, konkrétně jím byl Casey Cizikas, který vrátil vedení opět na stranu Islanders. Zanedlouho se málem gólově zajiskřilo na druhé straně kluziště. Leon Draisaitl šikovně hledal u zadní tyče Milana Lucice, ten však nedokázal propasírovat kotouč za Halákova záda. Hosté ale byli nakonec za svou zvýšenou útočnou aktivitu přeci jen gólově odměněni. Ve 37. minutě se do předbrankového prostoru proháčkoval Jordan Eberle, jehož pokus dokázal ještě slovenský brankář vyrazit. Následná dorážka Lucice už přinesla kýžený brankový efekt a v Barclays Center bylo opět vyrovnáno. Do konce prostředního dějství ještě několikrát zahrozili před Talbotovu brankou domácí hráči, ale hosté si již vyrovnané skóre pohlídali. Během druhé třetiny se v dresu Oilers přestali kvůli zranění objevovat na ledové ploše útočníci Kassian a Puljujarvi.

Do třetí třetiny vstoupili mnohem lépe Islanders, na kterých bylo patrné, že chtějí zvrátit osud utkání na svou stranu. Největší šance této části zápasu si v závěrečné desetiminutovce vypracovali Brock Nilson, jehož zakončení jen o pár centimetrů minulo Talbotovu branku a Cal Clutterbuck, kterého v sedě vychytal Talbot. Oba týmy si tak po normální hrací době rozdělily po bodu a následovalo pětiminutové prodloužení. Nastavený čas se hrál výhradně pod taktovkou Naftařů. Eberle se ocitl sám před Halákem, ale i přesto, že měl na zakončení spoustu času a klidu, nechal pouze vyniknout slovenského gólmana. Další obrovské šance měl na své hokejce Connor McDavid, ale bohužel potvrdil svou momentálně slabší formu a ani on Haláka nepřekonal. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem Mark Letestu a zařídil tak Edmontonu osmou výhru v sezoně.